Hatay El Yapımı Sürk Baharatlı Çökelek

Taze çökeleğimizin içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.

Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.

Ürün Fiyatı: 30
(5 adet - pcs)
SİPARİŞ VER
LEZZETİ PAYLAŞ

Ürünün İçeriği

Taze çökelek, biber salçası (tatlı), pul biber, kimyon, tuz, kekik, çörek otu, zeytinyağı.

Ürünün Hazırlanışı

Hatay'a özgü yöresel bir peynir çeşididir. Asitliği ilerlemiş sütten veya yoğurttan yağ üretilen yörelerde, yağ elde edildikten sonra geriye kalan ayranın kaynatılmasıyla elde edilen çökelekten yapılmaktadır. Kekik, kimyon, pul -biber, çörek otu gibi baharatlar ve biraz salça ile yoğrulup çökeleklere şekil verilir. Çökelekler şekil aldıktan sonra tepsiye dizilir ve tepsinin üzeri ince bir bezle örtülüp gölgede havalı bir yerde kurutulur. Ürünlerimiz, hijyen koşulları altında paketlenir.

Kullanım Şekilleri

Sizleri Medeniyetler sofrasının lezzetleriyle tanıştıran Sürk Baharatlı Çökelek lezzetini, misafir ağırlamalarınızda, kutlamalarda afiyetle sevdiklerinize sunabilirsiniz.

Saklama Koşulları

Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Sürk peynirini cam ya da plastik saklama kabına koyarak buzdolabında bir süre muhafaza edebilirsiniz. Teslim aldıktan sonra kısa süre içerisinde tüketmeniz önerilir.

Gönderim Şekli

Ürünümüz, adet miktarı paketlenir. Kargo esnasında zarar görmemesi adına; ıspanaklı üçgen böreğimiz gıdaya uygun satışa sunulmaktadır. Ürün, strafor kutu içerisinde buz jeli ile muhafaza edilerek, kargolanmaktadır. Gıda koruma şartları dahilinde paketlenerek, gönderilen ürünlerimiz dört mevsim güvenle Türkiye’nin her yerine gönderilebilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et